Gazmir Raci

Analisti: Serbia dhe Bjellorusia duhet të përjashtohen nga partneriteti me Nato-n

Analisti Gazmir Raci ka kërkuar përjashtimin e Serbisë dhe Bjellorusisë nga Partneriteti për Paqe me NATO. Ai ka thënë se iniciativën për...

“Vuçiç ka kontroll të plotë te serbët në veri”, Raci: I paguan, ndaj protestojnë

Analisti Gazmir Raci ishte këtë të premte në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth situatës që ende vazhdon...

Lajçak po mbron Serbinë? Analisti: Nëse do paqen, duhet të tregohet i barabartë

Analisti Gazmir Raci tha në një intervistë për Euroneës Albania se i dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-...

Gazmir Raci: Të shpartallohen grupet kriminale në Veri

Analisti Gazmir Raci ka komentuar situatën në Veri të Kosovës duke thënë se presin që Serbia të vazhdojë angazhimin për të...

Vuçiç largohet nga drejtimi i partisë, Raci: Po i bën vetes makiazh para perëndimit

Analisti Gazmir Raci, komentoi për Euronews Albania, komentoi lajmin për formimin e partisë së re të presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Ai tha...

“Të rishkruhet me fakte historia për Kosovën”, analisti komenton gjyqin në Hagë

Analisti Gazmir Raci komentoi gjyqin në Hagë ndaj ish-udhëheqësve të UÇK-së që ndodhen në paraburgim. I ftuar në Euronews Albania, ai tha...

“Serbia do të rrisë pazarin që të njohë Kosovën”, analistët flasin për asocacionin

Sot pritet të mbahet njëtakim, në ambasadën amerikane në Prishtinë, mes përfaqësuesve të institucioneve të qeverisë dhe të opozitës për të...

Analisti: Vuçiç tradhtoi Merkelin, ja çfarë i premtoi ish-kancelares

Analisti Gazmir Raci thotë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka premtuar Angela Merkelit, kur kjo e fundit mbante postin...

Raci: Beogradi mban peng serbët e Kosovës

Analisti Gazmir Raci është shprehur se Beogradi po mban peng serbët e Kosovës. Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se...

Gazmir Raci: Çekia e ndihmoi Kosovën për vizat

Analisti Gazmir Raci është shprehur se presidenca Çeke luajti një rol shumë të rëndësishëm në çështjen e liberalizimit të vizave dhe...

Gazetari zbulon skenarin: Serbia do territor për të dalë në Adriatik

Gazetari dhe analisti Gazmir Raci, i ftuar në Euronews Albania, u shpreh se Serbia kërkon të krijojë dalje në detin Adriatik. Sipas...

Kosova e gatshme të shtyjë vendimin për targat, thotë analisti

Analisti Gazmir Raci thotë se sipas disa informacioneve që disponon, Kosova i ka thënë po planit të ri të Brukselit për...

“Qeveria Kurti duhet të riformatohet”, analisti Raci: Duhet të ikin 2 ministra

Analisti Gazmir Raci është shprehur kritik ndaj qeverisë Kurti në një intervistë për Euronews Albania, duke thënë se është momenti që...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, analisti: S’ka transparencë nga Kurti e BE

Analisti Ritvan Berisha në një intervistë për Euronews Albania, u shpreh se as BE dhe as qeveria e Kosovës nuk kanë...