kryesia

Përplasjet në Kryesi, reagon PD: Opozita që kacavirret dritareve, fiks siç e do Rama

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka reaguar në lidhje me përplasjen e deputetëve të PD me Gardën e Repulikës, në...

Tensione në kryesinë e Kuvendit, garda rrethon godinën

Deputetët e përjashtuar të grupit parlamentar të Partisë Demokratike nuk janë lejuar të hyjnë në ambientet e kryesisë së Kuvendit. “Deputetët nuk...

Berisha i jep porositë Kryesisë: Tani është koha për betejë! Të gjithë në bazë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur këtë të hënë Kryesinë e Rithemelimit, ku ka bërë me dije dhe vijimin e aksionit opozitar. Berisha...

Mbahet mbledhja e Kryesisë së PD-së, anëtarët e pranishëm

Është mbajtur këtë të diel mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike në Shqipëri. Burime bëjnë me dije se të pranishëm ishin 19...

“Kryesia më hoqi kompetencat”, Bardhi: U shkel statuti, refuzojmë Këshillin Kombëtar

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, tha në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar, se kryesia e...

Mbledhja e kryesisë së PD, përplasje mes deputetëve e mbështetësve të Bashës

Gjatë 10 orëve mbledhje të Kryesisë së PD-së mbrëmjen e djeshme ka pasur dhe përplaske. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije...

Alibeaj mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Partia Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn ka mbajtur këtë të hënë një mbledhje të Kryesisë dhe Grupit Parlamentar. Deputetët dhe...

Zbardhet fjala e Gazment Bardhit në mbledhjen me dyer të mbylla të Kryesisë së PD-së

Euronews Albania ka mundur të sigurojë fjalën e Gazment Bardhit në mbledhjen me dyer të mbyllura të Kryesisë së PD-së. Bardhi i...

Alibeaj mbledh Kryesinë e PD-së, kush janë deputetët surprizë që iu bashkuan

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga "grupimi Alibeaj" ka mbledhur Kryesinë këtë të hënë në ambientet e një hoteli në kryeqytet. Kjo lëvizje...

Zbulohen kryebashkiakët që do të rikandidojnë në PS

Partia Socialiste ka mbledhur sot në orën 19:00 Kryesinë. Në fokus të mbledhjes pritet të jenë zgjedhjet lokale të 14 majit. Gazetarja...

Alibeaj: Të premten mbledhje tjetër e Kryesisë, vijojmë punën për zgjedhjet lokale

Deputeti demoktat, Enkelejd Alibeaj deklaroi se mbledhja e Kryesisë së PD-së, e cila zgjati për rreth 3 orë, ishte informuese dhe...

Mblidhet kryesia e PS: Diskutuam për organizimin e zgjedhjeve, emrat s’kanë rëndësi

Ne kemi nisur prej kohësh punën për zgjedhjet e ardhshme vendore dhe tanimë hyjmë në fazën e dytë të një procesi...

Gjiknuri: Sot nxjerrim emrin e presidentit të ri, do jetë dinjitioz

Sot pritet të bëhet publik kandidati që Partia Socialiste do të propozojë dhe mesa duket do të votojë për president të...

Mbledhja e Kryesisë së PS, Balla: Nesër ‘çojmë’ në Kuvend presidentin e ri

Kryesia e Partisë Socialiste do të mblidhet sot në orën 17:00 për të diskutuar për kandidaturat për kreun e shtetit. Kreu i...

Zgjidhen 20 anëtarët e Kryesisë së re të Partisë Demokratike

Partia Demokratike ka zgjedhur 20 anëtarët e Kryesisë së re. Pas përfundimit të numërimit elektronik, ka rezultuar se më e votuara...

Nis numërimi elektronik për Kryesinë e re të PD

Ka nisur rreth orës 13.30 numërimi për kryesinë e re të Partisë Demokratike. Numërimi i votave është elektronik dhe transmetohet live për...