coronavirus

Infektimet me COVID bien në nivel minimal

Pas një vale të dytë të fortë, infektimet me COVID-19 në Shqipëri kanë rënë në nivel minimal. Gjatë ditës së fundit nga...

3 vdekje dhe 140 raste me COVID në Kosovë

3 persona kanë vdekur në Kosovë dhe janë regjistruar 140 raste të reja me coronavirus. Rastet pozitive dolën pas testimit të 2,060...

4 vdekje dhe 213 infektime me COVID-19

Nga 2,110 testime testime, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 213 persona ndërsa gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 4 humbje...

3 viktima nga COVID në Kosovë

3 persona kanë vdekur si pasojë e coronavirusit në Kosovë dhe janë regjistruar 257 raste të reja gjatë 24 orëve të...

Përmirësohet situata e COVID, më pak se 4 mijë raste aktive

Nga 2,387 testime, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 279 persona ndërsa gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 2 humbje jete. Aktualisht...

Anglia heq të gjitha masat më 1 prill

Anglia më 1 prill i jep fund të gjitha kufizimeve për luftimin e pandemisë së coronavirusit. Kryeministri i vendit Boris Johnson u...

Ku mund të udhëtojnë shqiptarët?

Asnjë masë kufizuese për të shkuar në Slloveni, jo më karantinë në Letoni. Qytetarët shqiptarë do ta kenë më të lehtë të...

55 të vdekur nga COVID në Serbi

55 persona vdiqën dhe 4,483 të tjerë rezultuan pozitivë në 24 orët e fundit në Serbi. Shifrat dolën pas testimit të...

Johnson njofton heqjen e kufizimeve anti-COVID në Angli

Një ditë jo e zakonshme për të hequr të gjitha kufizimet anti-COVID në Britaninë e Madhe. Teksa të gjithë shqetësohen për shëndetin...

7 vdekje dhe 668 raste me COVID në RMV

7 persona kanë vdekur në Maqedoninë e Veriut nga COVID-19. Sipas Institutit të Shëndetit Publik të Maqedonisë së Veriut, gjatë 24 orëve...

7 të vdekur dhe 206 raste të reja me COVID

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, ndërsa janë konfirmuar 206 raste të reja...

2 vdekje nga COVID-19 në Kosovë

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë dhe janë regjistruar 183 raste...

8 të vdekur, 249 raste të reja me COVID në Kosovë

Tetë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë konfirmuar 249 raste të reja...

22 persona të vdekur nga COVID-19 në RMV

22 viktima nga COVID-19 si dhe 1,117 raste të reja janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimit të Ministrisë së...

5 të vdekur nga COVID në Kosovë

5 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Kosovë dhe janë regjistruar edhe 411 raste të reja. Rastet e reja dolën pas...

Trudeau thotë se do të bllokojë llogaritë bankare të protestuesve

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka fuqizuar Aktin për Emergjenca, në mënyrë që të ndalojë protestat kundër vaksinimit të detyrueshëm për...