Euronews Albania

Euronews Albania

Zelenski firmos zgjatjen e ligjit ushtarak dhe mobilizimit masiv në Ukrainë

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka nënshkruar dekrete për të zgjatur ligjin ushtarak dhe mobilizimin masiv për 90 ditë të tjera në vend, duke filluar...

44 infektime, asnjë humbje jete nga COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete për shkak të COVID-19. Ministria e Shëndetësisë informoi se në 904...

Elon Musk thotë se do riaktivizojë profilin e Trump në Twitter

Pronari i kompanive “Tesla” dhe “SpaceX”, Elon Musk ka deklaruar se do të lejojë sërish profilin e presidentit Donald Trump në rrjetin social Twitter. Duke...

Bajden pritet të miratojë paketën prej 100 milion dollarësh për Ukrainën

Presidenti i SHBA-ve, Xho Bajden pritet të miratojë një paketë prej 100 milion dollarësh për Ukrainën. Kjo paketë do të shërbejë për furnizimin me armë...

Osmani dhe Kurti takojnë Sekretarin amerikan të Shtetit në Uashington

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Uashington. Osmani dhe Kurti ndodhen në SHBA...

Rama pi ujë nga çezma, Tabaku tregon kontratën e bashkisë

Ujë i pijshëm ka përplasur kryeministrin Rama dhe deputeten Jorida Tabaku. Rama ka publikuar një video duke pirë ujë në çezmë, ndërsa deputetja demokrate...

Mbi 1 mld euro borxhi tatimor, 9 kompani peshën më të madhe të detyrimeve

Borxhi që bizneset kanë ndaj tatimeve ka arritur shifrën rekord 1.11 miliardë euro. Të dhënat zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve tregojnë se detyrimet...

Tek puna e kryetarëve të degëve u konstatuan probleme, thotë Gjonaj

“Ndërprerja e mandatit të kryetarëve në nivelin bashkie është një vendim i kongresit. Nga një analizë që ne kemi kryer na kanë rezultuar problematika”. Kështu...

Gjermania shpall non-grata 40 diplomatë rusë

Qeveria gjermane ka vendosur të shpallë person “non-grata” 40 diplomatë rusë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Jashtme, Analena Berbok, e cila i...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER