Kosovë

Kosovë

​Presidentja Osmani: Pandemia e COVID-19 ka shtuar pabarazitë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të sesionit të parë të Antalya Diplomacy Forum, ka deklaruar se COVID-19, ka dëshmuar se duhet të...

Ramush Haradinaj i drejton tri pyetje publike kryeministrit Kurti mbi Asociacionin

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj vazhdon të kundërshtojë qasjen e ndjekur nga ana e kryeministrit Albin Kurti mbi procesin...

Albin Kurti: Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës dhe të ballafaqohet me të kaluarën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në samitin e gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka deklaruar se Kosova...

Albin Kurti në Vjenë për Samitin e Ballkanit Perëndimor

Sot, në Vjenë do të mbahet Samiti i radhës për Ballkanin Perëndimor, në të cilin po marrin pjesë përfaqësues të vendeve të rajonit, përfshirë...

Dardan Molliqaj: Kurti nuk ka zgjedhur ndërmjetësuesin e duhur për dialogun Kosovë-Serbi

Dardan Molliqaj, kryetari i Partisë Socialdemokrate në Kosovë, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euronews Albania komentoi qëndrimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti,...

​Presidentja Osmani: BE-ja duhet të mbajë premtimin për heqjen e vizave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në samitin vjetor të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP) bëri thirrje vendeve, të cilat nuk e kanë...

PDK-ja çon në Gjykatën Kushtetuese shkarkimin e Valdete Dakës

Kryetari në detyrë Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj e ka cilësuar antikushtetues vendimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani për të shkarkuar kryetaren...

​Rumania nuk ndryshon qëndrim rreth njohjes së Kosovës

Ambasadorja e Rumanisë në Beograd, Silvia Davidou, deklaroi sot se vendi i saj nuk do të ndryshojë qëndrim rreth njohjes së pavarësisë së Kosovës. Pas...

Edita Tahiri: Kurti u paraqit në Bruksel me platformë të mjerueshme

Katër pikat e propozuara nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e parë përballë palës serbe në Bruksel, Edita Tahiri, ish-kryenegociatorja e Kosovës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER