Kosovë

Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës më 3 korrik zgjedh kryetarin e ri

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës sot vendosi për mbajtjen e Konventës për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë, më 3 korrik 2021. Ky...

Dialogu me Serbinë, Albin Kurti paralajmëron takim me presidentin e Francës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë kësaj jave do të zhvillojë takimin e parë me presidentin francez, Emmanuel Macron. Kështu ka njoftuar Zyra e Kryeministrit...

Në fokus të drejtat e shqiptarëve në Serbi, Kurti pret në takim deputetin Shaip Kamberi

Kryetari i Partisë Për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, i cili është edhe shef i Grupit Parlamentar “Lugina e Bashkuar-SDA” këtë të hënë ka qëndruar...

Kosova raporton ulje të ndjeshme të rasteve pozitive me COVID-19

Kosova prej ditësh raporton se situata epidemiologjike e COVID-19 është në nivele të qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e...

Ehat Miftaraj e quan shkelje të Kushtetutës vendimin e presidentes për të shkarkuar Valdete Dakën

Drejtori ekzekutiv në organizatën "Instituti i Kosovës për Drejtësi", Ehat Miftaraj e quan vendimin e presidentes, Vjosa Osmani për shkarkimin e Valdete Dakës, një...

Këtë javë, kryeministri Kurti pritet të takohet me presidentin Macron

Kryeministri Albin Kurti, gjatë kësaj jave do të zhvillojë takimin e parë me presidentin francez, Emmanuel Macron. Kështu ka njoftuar zyra e kryeministrit, pas takimit...

Kurti takohet me këshilltaren politike për Ballkan të Presidentit Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendës kryeministrin, Besnik Bislimi, dhe asistenten ekzekutive, Valë Gjonbalaj, kanë pritur në një takim këshilltaren politike...

Vetëm 174 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, 8 infektime të reja në 24 orë

Të dhënat më të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës tregojnë se janë zbuluar vetëm 8 raste pozitive me COVID-19 nga...

Agjenda e dialogut pritet të hartohet para takimit të radhës Kurti-Vuçiç

Agjenda e dialogut Kosovë-Serbi pritet të dakordohet para takimit të dytë ndërmjet kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç në Bruksel. Megjithëse, parimisht është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER