Maqedoni e Veriut

Maqedoni e Veriut

Maqedonia e Veriut raporton 30 viktima nga COVID-19

Maqedonia e Veriut shënon rritje të infektimeve me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë thotë se 30 qytetarë kanë ndërruar jetë dhe 577 të tjerë janë...

Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë dhe tre zyrtarë të tjerë pas tregjedisë në Tetovë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe tre zyrtarë shëndetësorë në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë dorëheqje pas ngjarjes së rëndë në spitalin ambulant të...

Opozita në RMV fajëson qeverinë për ngjarjen në spitalin e Tetovës

Spitali ku ndodhi tragjedia e zjarrit në Tetovë nuk dihet nëse ka marrë pranim teknik për t’u përdorur për trajtimin e pacientëve, tha për...

Ekspertë të huaj për hetimin e zjarrit në spitalin e Tetovës

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të angazhojë ekspertë të huaj për të hetuar shkaqet e zjarrit që përfshiu spitalin COVID në Tetovë e...

Përfshihet nga zjarri spitali i COVID-19 në Tetovë, raportohet për viktima

Një zjarr i madh përfshiu mbrëmjen e së mërkurës spitalin e lëvizshëm të Tetovës ku trajtohen pacientët e sëmurë me COVID-19. Dyshohet paraprakisht se zjarri...

Maqedonia e Veriut raporton 32 të vdekur nga COVID-19

Maqedonia e Veriut raporton 32 të vdekur dhe 708 infektime të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Shkalla e pozitivitetit është konfirmuar pasi...

Afganët në RMV, çifti i bashkëshortëve rrëfen tmerrin e luftës në Afganistan

“Afganistani nuk është vend i sigurt për të rritur vajza”. Kështu e nisin rrëfimin e tyre për Euronews Albania bashkëshortët afganë, prindër të 3...

Maqedonia e Veriut bëhet gati të presë kontigjentin e parë të afganëve

Pas Shqipërisë dhe Kosovës, mbrëmjen e sotme pritet të mbërrijë në Maqedoninë e Veriut kontingjenti i parë me emigrantë afganë. Korrespondenti i Euronews Albania në...

Pandemia COVID-19 në RMV, 27 të vdekur dhe rreth 700 infektime të reja

Maqedonia e Veriut raporton rritje të numrit të infektimeve dhe viktimave nga pandemia vdekjeprurëse e COVID-19. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se 27 persona kanë ndërruar...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER