Festivali i muzikës Jazz në Tiranë, Hemingway Fun Club sjell edicionin e tetë me 34 artistë të huaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Hemingway Fun Club Albania ka sjellë në edicionin e tetë festivalin kushtuar muzikës Jazz. Në këto dy netë do të performojnë 34 artistë të huaj.

Eventi zhvillohet në oborrin e Univeristetit Politeknik të Tiranës, i cili është kthyer edhe këtë vit në skenën e muzikës Jazz.

Ky festival është një nga ngjarjet më të mëdha kushtuar rrymës muzikore të jazz-it.

Të dyja netët do të mbajnë  titullin e romanit të shkrimtarit të njohur Ernest Hemingway “Dhe dielli lind përsëri”, ndërsa u kujtua edhe ditëlindja e tij.

Në natën e parë, mbrëmjen e kaluar u ngjitën në skenë Rumba de Bodas,  Devon  and JahBrothers, Roy Paci dhe Aretuska.

Ky Edicion ka pritur 34 artistë të huaj nga vende te ndryshme të Evropës për ti dhënë ngjyrat e vërteta festës më të bukur kushtuar muzikës Jazz.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

“Conference League”, Laçi e Prishtina kalojnë në fazën e tretë, eliminohen Partizani dhe Drita

Laçi e Prishtina ia dolën të kualifikohen për në fazën e tretë eliminatore të “Conference League”, ndërsa Partizani dhe Drita u eliminuan. Prishtina e siguroi...

Kalon ligji për shtetësi në RMV, iniciativë e partive shqiptare

Me 57 vota “Pro” dhe 32 “Kundër”, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi ligjin për shtetësi. Me ndryshimet në këtë ligj synohet të zgjidhet...

Armando Subashi mohon që deklarimet e Petro Koçit të jenë akuza ndaj tij

Akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi për tenderët në bashkinë e Fierit, u është përgjigjur herë të parë kryetari i...


Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER