Deputeti i VV: Asosacioni i papranueshëm për Kurtin opozitar dhe kryeministër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Vetëvendosjes Arbër Rexhaj tha se tensionet në veri erdhën si rezultat i një fushate përçmuese ndaj Kosovës dhe reciprocitetit, e nxitur ana e Serbisë.

Ai tregoi se ndalimi i zbatimit të marrëveshjes u bë me kërkesë të drejtpërdrejtë të SHBA, por më datën 1 vendoset masa e reciprocitetit me Serbinë.

I pyetur lidhur me qëndrimin e VV për çështjen e asosacionit, Rexhaj tha se Kurti si opozitar dhe sot në qeveri e cilëson të papranueshëm asosacionin, që sipas tij synon të krijojë një republika srpska në veri.

“Asosacionin për Kurtin si opozitar dhe kryeministër është i papranueshëm. Pavarësisht marrëveshjes së miratuar në kuvendin e Kosovës, vlefshmëria e saj ka rënë në tokë, por ne sërish nuk jemi bllokues”, tha deputeti i VV.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1:1, me...

Policia zvicerane përdor plumba gome në protestën anti-Iran

Policia zvicerane ka përdorur plumba gome gjatë një proteste pranë Ambasadës së Iranit në Bern, teksa dy persona kaluan rrethojat e Ambasadës dhe hoqën...

Alpinistja u ngacmua në rrugë, Avdiu: S’do merrej seriozisht pa publikuar videon

Aktivistja Zana Avdiu ka komentuar ngjarjen e ndodhur pak ditë më parë në Pejë ku alpinistja Mrika Nikqi u ngacmua seksualisht në mes të...

TË FUNDIT

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1:1, me...

Policia zvicerane përdor plumba gome në protestën anti-Iran

Policia zvicerane ka përdorur plumba gome gjatë një proteste pranë Ambasadës së Iranit në Bern, teksa dy persona kaluan rrethojat e Ambasadës dhe hoqën...

Alpinistja u ngacmua në rrugë, Avdiu: S’do merrej seriozisht pa publikuar videon

Aktivistja Zana Avdiu ka komentuar ngjarjen e ndodhur pak ditë më parë në Pejë ku alpinistja Mrika Nikqi u ngacmua seksualisht në mes të...

Çfarë pritet të ndodhë në takimet e liderëve evropianë në Pragë?

Praga do të jetë qendra e politikës evropiane këtë javë, pasi shumica e liderëve të kontinentit do të mblidhen për dy takime më 6...

Zgjedhjet në Brazil, Lula dhe Bolsonaro do të përballen me balotazh

Zgjedhjet e Brazilit po shkojnë në një raund të dytë në të cilin krahu i majtë Luiz Inácio Lula da Silva do të përballet...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?