Politikë

Politikë

Kryemadhi në Kombinat: Rama kërkon ta shesë lagjen tek oligarkët

Fushata e Lëvizjes Socialiste për Integrim është ndalur në Kombinat, aty ku kryetarja Monika Kryemadhi deklaroi se kjo zonë është rrënuar për shkak te...

Përdorimi i të dhënave, PD përgatit padi në SPAK ndaj E-Albania, AKSHI: Akuza të pabaza

Partia Demokratike ka hedhur akuza ndaj Partisë Socialiste se është duke përdorur për qëllime elektorale, të dhënat që qytetarët kanë depozituar në portalin qeveritar...

Basha në tunelin e Kërrabës: Dimë ta mbajmë fjalën, në Elbasan për ndryshim dinjitoz

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka folur nga hyrja e Tunelit të Kërrabës në vazhdën e fushatës zgjedhore. Për simpatizantët që e priten aty, Basha tha se PD është parti e fjalës se...

Takimi me sipërmarrësit e rinj, Rama: Fond garancie 50 mln euro për të lehtësuar financimin e aktiviteteve

Kryeministri Edi Rama ishte në një takim elektoral me disa të rinj sipërmarrës në fushën e teknologjisë. Kreu i qeverisë u shpreh se është duke...

Përgatitjet për 25 prillin, Rama takohet me shefen e misionit të ODIHR, Urszula Gaçek

Shefja e misionit të vëzhguesve zgjedhore të OSBE/ODIHR, Urszula Gaçek zhvilloi sot një takim me kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama. Takimi i zhvilluar në...

“Do të jem këtu deri më 26 prill”, Meta nga Vlora: Nuk preket asnjë votë e vlonjatëve

Nga Vlora, presidenti Ilir Meta bëri sërish një apel të fortë për ditën e zgjedhjeve, ndërsa deklaroi se nuk do të preket asnjë votë...

Rruga e lumit të Vlorës, Rama: E premtuar 100 vjet po bëhet gati për t’iu zbuluar shqiptarëve

Rruga në lumin e Vlorës po bëhet gati që të jetë e kalueshme gjatë sezonit turistik. Kështu ka bërë të ditur Kryeministri Rama gjatë...

Programi i PD-së për Dibrën, Basha: Dibra do e ketë sërish universitetin, shtyllën e së ardhmes

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi fushatën elektorale në Dibër, zonë të cilën e vlerësoi “për dije dhe mençuri”. Për këtë ai u...

Meta u kërkon institucioneve të garantojnë efiçencë të punës gjatë periudhës së zgjedhjeve

Presidenti Ilir Meta u ka kërkuar drejtuesve të institucioneve shtetërore që të garantojnë funksionimin normal të administratës para dhe pas zgjedhjeve të 25 prillit. Me...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER