Politikë

Politikë

Reciprociteti me targat, Meta: Palët të ulin tensionet e t’u përmbahen marrëveshjeve të arritura

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se ruajtja e sovranitetit shtetëror dhe e integritetit territorial të Republikës së Kosovës është faktor kyç për konsolidimin e...

Sa shpenzuan partitë politike për fushatë

Partia Socialiste harxhoi në fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit rreth 172 milionë lekë. Kjo shifër është 3.5 herë më e lartë se...

Sali Berisha në Fier: Lulzim Basha bën mirë të shkojë andej nga erdhi

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur sot me ovacione nga demokratët në Fier pasditen e sotme. Ai u prit nga kreu i PD-së në qytetin...

Përplasjet brenda PD, Berisha ‘foltore’ në Fier, Basha takon krerët e degëve në rrethe

Që pas 9 shtatorit, kur Lulzim Basha vendosi të linte jashtë grupit parlamentar Sali Berishën, në Partinë Demokratike ka filluar përplasja mes mbështetëseve të...

Nuk mori asnjë ditë rrogë, ish-deputeti shpjegon pse dhuroi edhe 2.5 milionë lekë shpërblime pas mandatit

Vendimi i tij për të mos pranuar rrogën dhe asnjë përfitim nga mandati deputetit ngjalli debate para dy vitesh. Bëhet fjalë për ish-deputetin Erion Piciri...

Dritan Shano: Përplasja Basha-Berisha ka krijuar konfuzion të ri në PD

Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partisë Demokratike, Dritan Shano thotë se përplasja mes Bashës dhe Berishës ka krijuar konfuzion të ri brenda partisë dhe...

Dita Ndërkombëtare e Paqes, Rama e Meta kujtojnë misionet paqeruajtëse

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kujtuan sot me rastin e “Ditës Ndërkombëtare të Paqes” misionet paqeruajtëse të Shqipërisë dhe në veçanti ushtarët...

Agjencia për Mediat ‘ministri propagande, zyrë përgjimi për qytetarët’, paralajmëron gazetari

Gazetari investigativ Gjergj Erebara paralajmëroi kundër agjencisë së re për mediat të krijuar së fundmi nga qeveria Rama 3 duke e quajtur atë një...

Erion Braçe reflekton për marrëdhënien me pushtetin: Një përvojë e çuditshme

Erion Braçe pas dorëzimit të detyrës së zv.kryeministrit, post të cilin e mbajte që prej dhjetorit 2018, ka bërë një shënim të gjatë në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER