Kosovë

Kosovë

Krerët e shtetit në Kosovë takojnë ambasadorët e QUINT-it

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e...

Kurti kthehet në Kosovë pas 20 ditësh në takime jashtë vendit

Pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se qëllimi i vizitës së tij dyjavore ka qenë siguria...

Kurti: Në SHBA negociuam marrëveshje 200 mln dollarë për sektorin e energjisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë detaje në lidhje me vizitën e tij dy javore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë fjalës së...

Krim brenda familjes serbe në Mitrovicë, vriten babai dhe djali

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në veri të Mitrovicës, ku kanë mbetur të vdekur dy...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

Nga 1 300 afganë të strehuar në Kosovë, kanë mbetur rreth 70

Afganët e strehuar përkohësisht po largohen nga Kosova. Në shtator të vitit të kaluar Kosova pranoi të strehojë 1 300 afganë me kërkese të Shteteve...

Ndërpriten gërmimet në Serbi, Kosova akuzon për fshehje të informacioneve

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur i Republikës së Kosovës ka njoftuar pse Komisioni i Serbisë i ka ndërprerë punimet në lokacionin e shënjuar...

Qytetarët e Kosovës protestojnë për fondin e pensioneve

Disa qytetarë në Prishtinë protestojnë sot, duke kërkuar mundësinë e tërheqjes së një shume parash nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Krijimi i mundësive...

​Sulmi në një shkollë në Teksas, Osmani: Mendimet tona me familjet e viktimave

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë se Kosova ndjen dhimbjen me popullin amerikan për jetët e humbura në sulmin e së martës në...